Ok, een objectieve beschrijving in cijfers van Wikipedia, maar wij willen ook nog wat emotie toevoegen: Torno is ons favoriete dorpje met het mooiste en meest gezellige haventje aan het dorpsplein dat we (voorlopig) gevonden hebben aan het Comomeer. En zoals het een authentiek Italiaans dorpsplein betaamt vind je er nog een bar en een kerk.
Ja dat zonovergoten dorpspleintje… We krijgen er niet genoeg van! Puur genieten en om helemaal van bij weg te dromen.
De uitbaters zijn heel vriendelijke en gastvrije mensen. En geloof ons, ook zonder dat (gratis) plankje met mortadella, salami, tomaatjes en pizza bij ’t aperitief zouden we dat beweren. Het plankje lekkers verraadt dat B&B Torno al Riva de échte Italiaanse passie uitademt, wat het karige rekeningetje verder zou bevestigen. De tweede prosecco drinken we op de kademuur met de voetjes boven het water genietend van de ondergaande zon.
We zijn ochtendmensen en kunnen het klepelen van kerkklokken nét nog appreciëren. Pas bij de espresso’s bij het ontbijt zijn we helemaal wakker.
Met de valiezen in de hand gaan we nog even de kerk binnen waar de zondagmis voorgeleid wordt. Maar net zoals de kerkklokken is ook God onverbiddelijk op onze vraag of we nog een dagje extra mogen blijven… Er zit dus niets anders op, we moeten nog een keertje terugkomen naar deze perla. Ook al omdat er aan het gebouw rechts op het plein een bouwaanvraag wappert… Benieuwd of we binnenkort kunnen bloggen over een nieuw adresje. Ciao Torno!