Overnachten in driesterren Hotel La Vignetta in Cernobbio… Op de vooravond van ons vertrek checken we nog even onze hotelreservatie. Waar we rekenen op een boeking in Hotel Il Belvedere in Argegno geeft de booking app “geen boekingen” weer. Er moet iets fout gelopen zijn? Een telefoontje naar het hotel bevestigt ons vermoeden, we hebben geen hotel. Vliegtuigtickets, een huurauto, twee tickets voor de Traversata Lago di Como 2025 maar geen plek om te overnachten. Ondanks het hoogseizoen en de hoogdringendheid kunnen we met een korting op de valreep driesterren hotel La Vignetta in Cernobbio nog boeken. Een hotel dat ons nooit eerder is opgevallen…
Goedgeluimd en met onze Italiaanse playlist op volume 7 draaien we een dag later van het rondpunt in Como Cernobbio op. Het verkeer stremt meteen en de straat blijkt afgesloten: er is een sportwedstrijd aan de gang. We dringen aan en een vriendelijke agent schuift toch een nadarhek opzij en laat ons via een klein baantje solo autorizatti Cernobbio binnenrijden. Bedankt, gas op de lolly! Of toch maar niet. Hoe smal en steil kan m’n zo’n baantjes bedenken? De eerste haarspeldbocht is meteen een haarspeldhoek: vooruit, achteruit, vooruit, achteruit. De auto voor ons rookt een pakje ambriage. De spiegels worden toegeklapt. Een tegenligger moet met veel misbaar achteruit de helling terug op. Verkeerschaos in Cernobbio! We zijn blij wanneer we schadeloos de huurauto parkeren aan hotel La Vignetta.
Hotel La Vignetta ligt niet aan de oevers van het Comomeer maar een beetje hogerop in Cernobbio. Toch is het Comomeer dichterbij dan je denkt. De Via Monte Grappa, een smal enkelrichting baantje brengt je op vier minuten wandelafstand naar het centrum van Cernobbio, meer bepaald naar de Piazza Belinzaghi met het kerkje Santa Maria delle Grazie op steenworp van Villa d’Este. Zo bereik je in no-time restaurants, het dure winkelstraatje, ijssalons of de Piazza Risorgimento met het vertrekpunt van de ferryboten. Er is een kleine privé parking met een vijftal plekken aan het hotel die je tien euro per nacht kost. Maar het geeft je wel de kans om zonder parkeerstress te voet Cernobbio te gaan ontdekken of om op uitstap te gaan met de ferry. En geef toe, de parkeermeters rond het Comomeer zouden je meer geld kosten.
Langs de buitenzijde geeft het hotel een frisse en verzorgde indruk. De luikjes zijn netjes geverfd in een groen tintje die mooi contrasteren met de rode bloemetjes in de bloembakken. De zwarte verf van de sierlijke letters is nog vers. En dat is niet zo gek want het hotel opende nog maar vorig jaar de deuren weet de hotelbediende ons te vertellen.
Hotel La Vignetta telt acht kamers waaronder ook twee vierpersoon kamers. De hotelbediende ontvangt ons heel gastvrij, deelt de praktische info en geeft de sleutels van onze kamer.
Op een tussenverdieping openen we de deur van een wat kleinere kamer maar met opnieuw die frisse en verzorgde touch. Deze kamer kan ook geboekt worden als driepersoonskamer. Wanneer een extra bed(je) wordt uitgeklapt kan het in theorie maar praktisch is het niet. Neen, voor twee personen is het ideaal. Op de muur prijkt een subtiele tekening van een bos. De kleurtinten zijn neutraal. Verder is de kamer vrij standaard. Ook de badkamer is netjes met een ruime douche. Niets op aan te merken.
We liggen aan de straatzijde van het hotel. Er is niet zo veel doorgaand verkeer en het baantje is niet druk. Eventueel storend verkeersgeluid hoef je niet te vrezen. Het terras is verrassend groot en gezellig vertoeven. Er staat een parasol en een tafeltje. De zon valt pal op het terras en ook het uitzicht is best ok naar de omliggende buren. Een uitzicht op het Comomeer zal je misschien nét nog hebben op de bovenste verdieping maar reken er niet op. Onze kamer heeft alleszins het mooiste en het grootste terras en daar zijn we heel blij mee op deze warme dag.
Ondertussen staat t zonnetje op z’n hoogst en dat vraagt om een aperitiefje. Aan de voorzijde van het hotel is er een terras aangelegd met een fonkelnieuw pergola zonnescherm. We drinken een glaasje prosecco en vergewissen ons nog een keertje van het feit dat we hier lekker aan het Comomeer vertoeven met prachtig weer, dit keer zonder Wolf en Bas! We willen graag een wandelingetje maken in de buurt zonder ons met de auto te moeten verplaatsen. De hotelbediende Ash raadt ons Sentée di Sort aan: een wandeling van Cernobbio naar Moltrasio. Het personeel van hotel La Vignetta is gastvrij, behulpzaam en vriendelijk. Het hotel is niet zo groot en het gaat er hier allemaal gemoedelijk aan toe.
‘S Ochtend staat het uitgebreid ontbijtbuffet gedekt. Lekkere broodjes, eitjes en charcuterie. Mozzarella en tomaatjes. Cake, zoetigheid fruit en ontbijtgranen. Lekker en verzorgd. Koffietjes allerhande hebben we maar te vragen. Het ontbijt wordt geserveerd in het restaurant gedeelte van het hotel. Inderdaad, hotel La Vignetta biedt ook restaurant service aan.
Na twee nachten zit het verblijf in Hotel La Vignetta er op en besluiten we positief. Wat onthouden we? Best veel eigenlijk. Het hotel is niet te groot, opgefrist en verzorgd. Het personeel is vriendelijk en behulpzaam. De ligging is perfect. Cernobbio is een fijne uitvalsbasis om Como te ontdekken. Zeker wanneer je enkele dagen verblijft aan het Comomeer maar ook als tussenstop op doorreis. Je kan hier de drukte vermijden en je blijft vlakbij de de invalswegen naar de autostrade. In Hotel La Vignetta kan je rust vinden op wandelafstand van het Comomeer. We betalen met een promokorting 436 euro voor twee nachten mét ontbijt.






Chat met ons